Pradžia
lt
en

Būsto pritaikymas neįgaliesiems Kazlų Rūdos savivaldybėje

Būsto pritaikymas neįgaliesiems Kazlų Rūdos savivaldybėje

Negalia apsunkina žmogaus ir jo artimųjų gyvenimą. Nemokamas būsto pritaikymas žmonėms, turintiems specialiuosius poreikius yra viena iš pagalbų, kurios sulaukia besikreipiantieji į Kazlų Rūdos savivaldybės administraciją.2019 metais Neįgaliųjų reikalų departamentas prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kazlų Rūdos savivaldybei būsto pritaikymui neįgaliesiems finansuoti skyrė 6906,30 eurus ir 1482,24 Eur skyrė šeimoms, turinčioms vaikus su sunkia negalia, būstams pritaikyti. Savivaldybės administracija prie būstų pritaikymui darbų prisidėjo skirdama 9982,63 Eur. 2019 metais buvo atlikti darbai ir pritaikyti penki būstai suaugusiems neįgaliesiems ir vienas būstas neįgaliam vaikui Kazlų Rūdos mieste.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pavedimu, siekiant įvertinti administracijos organizacinius ir finansinius būsto pritaikymo asmenims su negalia darbus, savivaldybėje buvo atliktas visų 2019 metų būsto pritaikymo neįgaliesiems ir šeimom auginančioms vaikus su sunkia negalia, darbų patikrinimas ir būstų apžiūra. Neįgalieji nusiskundimų neturėjo ir nuoširdžiai dėkojo specialistams už jų buities sąlygų pagerinimą. Lietuvos neįgaliųjų draugijos ekspertai teigiamai įvertino savivaldybės administracijos pastangas, bei panaudotų lėšų tikslingumą.

Neįgaliųjų gyvenimui palengvinti ir šiais metais iš valstybės biudžeto yra skirta 9736,96 eurų, o savivaldybės biudžete papildomai šiam tikslui numatyta dar 8000 eurų. Už šias lėšas planuojama padėti penkiems suaugusiems neįgaliems asmenims ir vienam neįgaliam vaikui, turinčiam didelius specialiuosius poreikius, atitinkamai pritaikant jų gyvenamąją aplinką.